fbpx

İdeal eşinizi tanımak

11080668_1559356814331340_3104511214697311475_o

 

Harika bir Psikolojik Test:

Japonya’nın ünlü psikoloğu İsamu Saito’nun dünyaca meşhur psikolojik testiyle ideal eşinizi öğrenmek ister misiniz?
Hemen başlayalım öyleyse…

Bir pazar günü evde otururken zil çalıyor. Kapıyı açtığınızda çok şaşırıyorsunuz. Kapıda iki hayvan var. Size birer mektup getirmişler. İçlerinde de geleceğe ait öngörüler var. Zarfları açınca 2 mektubun birbirinden çok farklı olduğunu görüyorsunuz.

Bir mektupta sizi çok mutlu ve başarılı bir geleceğin beklediği, diğer mektupta ise sizi gelecekte felaketlerin ve mutsuzluğun beklediği yazıyor.

Aşağıdaki sonuçları okumadan önce lütfen 2 hayvan seçin, sizce size hangi hayvan iyi haberi, hangi hayvan kötü haberi getirmiş olabilir?

1.Kaplan
2.Köpek
3.Kuzu
4.Papağan
5.Kaplumbağa

Seçtiği eş çoğu kişinin geleceğini etkiler. Hayvanlarla ilgili olumlu ve olumsuz çağrışımlarınız, psikolojik açıdan zengin anlamlar taşır.

Bu senaryoda mutluluk mesajı getiren hayvan, ideal eş olarak gördüğünüz kişiyi temsil eder.
Kötü mesajı getiren hayvan ise eşiniz olmasından korktuğunuz, asla anlaşamayacağınız kişiyi tanımlar.

1.KAPLAN

İyi Haberi getirdi diyorsanız: Coşkulu, güçlü ve irade sahibi, hükmedici bir eşle mutlu olacağınıza inanıyorsunuz. Sizin ideal eşiniz bu. Hükmedici, güçlü, baskın karakter.

Kötü haberi getirdi diyorsanız: Kibirli, söz dinlemeyen, dik başlı, hükmedici bir eşe rast gelmekten ürküyorsunuz. Böyle bir eşle asla uyum sağlayamazsınız.

2.KÖPEK

İyi Haber: Bir eşte aradığınız en temel özellik sadakat ve koşulsuz adamışlık. Sizi kahramanı olarak görmeli ve sadece size ait olmalıdır. Sizi her koşulda dinlemeli, biat etmelidir.

Kötü haber: Herkesi memnun etmeye çalışan ve başkalarının ne düşündüğüne fazla önem veren kişilerle asla anlaşamazsınız.

3.KUZU

İyi haber: Sizin için mutluluğun anahtarı sıcak kalpli ve ilgili bir eştir. Size kuzu gibi yumuşak başlı, uzlaşması, anlaşması çok kolay, kavga gürültü nedir bilmeyen, iyi niyetli bir eş lazım.

Kötü haber: Evde pinekleyen, her gün aynı şeyleri yapan sıkıcı bir eşle yaşamak zorunda kalmak sizi ürkütüyor.

4.PAPAĞAN

İyi haber: Size uygun olan eğlenmeyi seven, konuşkan ve güldürmeyi bilen bir eş. Eğlence ve hareket insanısınız.

Kötü haber: Çalışmaktan hoşlanmayan, sürekli gevezelik eden biriyle asla anlaşamazsınız.

5.KAPLUMBAĞA

İyi haber: Ciddi, güvenilir, ayakları yere sağlam basan, ihtiyaç duyduğunuzda hep yanınızda olan bir eşle mutlu olursunuz. Kendinizi güvende hissetme ihtiyacınız var ve bunu ancak kaplumbağa tipi bir eş karşılayabilir.

Kötü haber: En büyük kabusunuz hayatınızı ağır hareket eden, eğlenceyle falan hiç işi olmayan ve pek zeki olmadığını düşündüğünüz biriyle geçirmektir.

Sonuçlarla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir